FANDOM


Fue la canción que llevó Albania a la edición del Festival de Eurovisión 2013. Su significado es "Identidad".

País y añoEditar

2AdrianLulgjurajBledarSejko

Adrian & Bledar

Albania - 2013

Compositor e IntérpretesEditar

.Compositor/es: Bledar Sejko

.Intérprete/s: Adrian Luljuraj & Bledar Sejko

Letra (Idioma original:Albano)Editar

Hey, hey

Hey, hey

Kam ardhur nga larg Nën pluhurin e kohës gjeta ré edhe mallkim U gjenda unë shumë pranë e preka veç flakë e zjarr Unë fola veç në heshtje desha pak jetë, lavdi Dhe kur ndava ëndrrën gjeta

Një rreze dritë, pak frymë si ti Një rreze dritë, pak frymë si ti

I ardhur nga larg Ke etje, ke mall kur sheh çdo gjë që ndryshon Vetë jeta ikën shkon ti te kjo gjuhë po kërkon Eshtë vendi ku u linde, rrite, ndave trimërinë E fale dashurinë ndër vite

Vrapove ti, gjete lirinë Vrapove ti, gjete lirinë

Na rriti kjo tokë Do flasim ne veç një gjuhë kështu s’do ketë me lot Do gjendesh kudo nëpër botë i huaj më s’do jesh Le të jet fillimi ri ne bashkë në vëllazëri Se kur ndava ëndrrën gjeta

Një rreze dritë, pak frymë si ti Vrapove ti, gjete lirinë Një rreze dritë, pak frymë si ti Vrapove ti, gjete lirinë

Një rreze dritë, pak frymë si ti Vrapove ti, gjete lirinë Një rreze dritë, pak frymë si ti Vrapove ti, gjete lirinë

Adrian Lulgjuraj & Bledar Sejko - Identitet (Albania) - LIVE - 2013 Semi-Final (2)03:15

Adrian Lulgjuraj & Bledar Sejko - Identitet (Albania) - LIVE - 2013 Semi-Final (2)

full

¡Interferencia de bloqueo de anuncios detectada!


Wikia es un sitio libre de uso que hace dinero de la publicidad. Contamos con una experiencia modificada para los visitantes que utilizan el bloqueo de anuncios

Wikia no es accesible si se han hecho aún más modificaciones. Si se quita el bloqueador de anuncios personalizado, la página cargará como se esperaba.

También en FANDOM

Wiki al azar